benders pocaply tygri bucksHanspa fenix avir spc dablove    |    wings ufta rafanigoblini medvedi avir thc hostivar 

Boj o pozice v play-off

Konečně je tu jaro. To opravdové, hokejbalové. Hraní zápasů s "kamennými" míčky už snad nehrozí, a tak dvaadvacítka týmů si to může na férovku rozdat o postup do play-off Pralesa či ještě lépe o co nejvýhodnější pozici před jeho začátkem.

 I proto byl hned po velikonočních svátcích program velmi bohatý.

 

Velmi pilná byla organizace Rafanů, která v rámci áčka i béčka stihla hned čtveřici zápasů. Zatímco tým kolem Miroslava Koudelky, notně posílený shora, rozdával debakly Medvědům (9:1) a THC (12:1), výběr trenéra Tomáše Rudy musel vstřebat i porážku od Defektu Třebíz (3:5). Chuť si ale ve středu spravil cennou výhrou nad rezervou Kova (8:1). To v nabité sestavě tačilo ještě předtím utnout sedmizápasovou vítěznou sérii SPC (4:2), kteří posváteční boje zahájili povinnou, ale nikterak přesvědčivou výhrou nad béčkem Ďáblů (2:1).

Čtyři zápasy dohromady absolvovali se střídavými úspěchy i hokejbalisté Aviru A a B. Áčko dokázalo porazit THC (14:1) a prohrát v napínavém zápase s Tygry B (2:3 SS), béčko pak zvítězit nad Ďábly B (5:4 SS) a prohrát překvapivě hladce s Medvědy (1:5). Hořkou pilulku museli spolknout hráči Mighty Bucks, kteří překvapivě nestačili na Uftaland, když v zápase dokonce nevstřelili ani branku (0:3).

Povinnost vzhledem ke kvalitě kádrů splnili Bendeři vítězstvím v souboji na půdě Red Wings (8:0), kam vyjeli dokonce společně autobusem, Horní Počaply pak nedaly šanci Medvědům (6:1), na které už asi také dolehla únava z třetího zápasu ve čtyřech dnech. A Hanspaulka jakožto lídr skupiny C pak přehrála poslední tým tabulky skupiny B Fénix (4:1).

Jednotlivé kluby mají do konce základní části sehrát od tří do deseti zápasů v souvislosti s počtem dohrávek a skupiny Pralesa, do které patří, a stále je o co hrát. Kromě THC a Fénixu, kteří pravděpodobně mohou na letošní play-off zapomenout, a Ďáblů, jež skončí poslední ve skupině A, může každé mužstvo ještě pomýšlet výše a zabojovat o lepší výchozí pozici pro vrchol sezony, který se blíží mílovými kroky.