benders pocaply tygri bucksHanspa fenix avir spc dablove    |    wings ufta rafanigoblini medvedi avir thc hostivar 

Třebíz padla po více jak půl roce

Dvě dohrávky přes týden a plných jedenáct utkání o víkendu nabídlo minulé kolo Pralesa, třetí nejvyšší a zároveň první nejnižší mužské soutěže v Praze a středočeském okolí. 

 

Základní část pomalu spěje ke svému konci a prakticky v každém zápase jde o důležité body. Jakkoliv suverénní totiž jsou lídři jednotlivých skupin, ani oni nemají náskok na čele tak pohodlný, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Už téměř zapomenutý pohled se naskytl na výsledkové tabuli v Kladně. Hostivař totiž loňského mistra 2. Národní ligy smetla poměrem 9:2 především díky sedmi brankám vstřeleným ve druhé třetině. Cenné body přidala k těm, které v dohrávce získala od Aviru (6:4) a právě na vedoucí Defekt ztrácí v tabulce skupiny A už jen šest bodů. V rukávu má zároveň zápas k dobru. Třebíz padla poprvé od 25. září loňského roku, série vyhraných utkání se tak zastavila na tuctu.

Áčko Rafanů vyhrálo podruhé za sebou. Poté co v týdnu vyprovodilo zálohu Kova osmi brankami, v neděli přetlačilo Horní Počaply. Přes velkou střeleckou převahu hostů, avšak vedení domácích po dvou třetinách, Rafani nakonec zvítězili o gól poměrem 3:2.

Počaply tak nakonec měly o víkendu poloviční úspěšnost. V sobotu v pohledném zápase gólem do prázdné brány pečetily výhru 5:3 nad Mighty Bucks. Ti potom v neděli ztratili dobře rozehraný zápas s A týmem Ďáblů, kteří využili nedisciplinovanost Jelenů a v posledních pěti minutách utkání otočili ve svůj prospěch. Zvítězili 4:3 a uťali tím šňůru devíti proher v řadě. Mighty Bucks naopak nebodovali potřetí za sebou, ve skutečnosti ale už počtvrté, odložené utkání s Tygry z Boleslavi se bude velmi pravděpodobně kontumovat.

Právě Tygři se stali další obětí rozjetých Benders. Ti vstoupili do jarní části nečekanou prohrou na nájezdy s Mighty Bucks, ale od té doby nepoznali hořkost porážky. A to ve velkém stylu. Šest utkání, šest výher, tři čistá konta, skóre 43:5. V neděli totiž porazili béčko Kert Parku 4:1 a raketově stoupají tabulkou druhé výkonnostní skupiny, kde dýchají na záda SPC.

Zajímavá škatulata se dějí také na pozicích skupiny C. Záložní tým Aviru v sobotu lovil devětkrát míček z branky v zápase proti Rafanům B. Ti mají ze všech mužstev odehrán nejmenší počet zápasů a ještě můžou do konce sezony teoreticky přeskočit vedoucí Hanspaulku. V neděli pak Avir překvapivě padl s Uftalandem, byť až na samostatná střílení.

Ten už v sobotu porazil v Hrdlořezích fotbalovým výsledkem 1:0 místní Red Wings a z posledních tří utkání tak ukořistil téměř plný počet bodů a vyšvihl se na páté místo své skupiny. Bohužel za poměrně vysokou cenu. V nedělním zápase s Avirem totiž přišel vinou dramatického zranění o brankáře Jakuba Nágla, který skončil v nemocnici. Ten se vrátí nejdříve na vyřazovací část a Uftaland tak bude mít co dělat, aby bez svého nejlepšího hráče vzestupnou tendenci udržel.

Smutný víkend mají za sebou naopak právě hráči Red Wings, kteří s Uftalandem a Medvědy okupovali spodek tabulky. Po těsné prohře padli i v neděli s Hanspaulkou, která si z prohry s SPC z úvodu jara těžkou hlavu nedělala, znovu vyhrává jeden zápas za druhým a cementuje tak pozici na špici "céčka".

Třetí místo i nadále hájí Goblins, kteří sice o víkendu jasně pohráli s B týmem Ďáblů 1:6, v pondělní dohrávce ale porazili po obratu v poslední třetině THC 8:5. Ti sice pořád čekají na vítězství a v tabulce mají za celou sezonu jediný bod, výjimečně se ale sešli v hojném počtu v sestavě s Rybeckým a Volným.