benders pocaply tygri bucksHanspa fenix avir spc dablove    |    wings ufta rafanigoblini medvedi avir thc hostivar

První zápasy nové sezóny jsou za námi

Desítka mužstev zahájila v neděli a pondělí další ročník Pražské hokejbalové ligy.

Podle papírových předpokladů bodovaly týmy z vyšší skupiny, jednou ale se zaváháním, které hned na úvod ukázalo novinku letošní sezóny - zápasy s vyrovnaným skóre po pětačtyřiceti minutách hry totiž nově rozhoduje prodloužení.

SHM HBC Medvědi - Mighty Bucks Praha 4:6
Prvním podzimním zápasem byl souboj Mighty Bucks s Medvědy. Mužstva zápolila nejen proti sobě, ale také se skromným počtem hráčů a horkem, které ubíralo velmi rychle síly. Medvědi v houževnatém utkání třetinu vedli a minimálně do poloviny druhé třetiny byla hra vyrovnaná. Větší zásobu sil nakonec našli Bucks a utkání otočili navzdory gólovému představení Lukáše Jindry, který vstřelil všechny čtyři branky Medvědů. Za Bucks si ligovou premiéru odbyli hned čtyři nováčci.

Players of Uftaland - HBC Tygři Mladá Boleslav „B“ 3:4 P
Na hřišti se jen protočili aktéři a úvodní buly padlo vzápětí také mezi Uftalandem a zálohou Tygrů z Mladé Boleslavi. Tradičně silní Tygři vedli zhruba v polovině zápasu o tři góly a zdálo se, že je rozhodnuto. Týmový výkon a bojovnost Ufty nakonec ale přineslo vyrovnání. Smírné skóre ukazovala tabule i po odehrání základní hrací doby, na řadu tak přišla zmiňovaná novinka - pětiminutové prodloužení se čtyřmi hráči v poli na každé straně. V tom byli nakonec úspěšnější hosté z města automobilů, z Prahy si tak odvážejí první dva body do tabulky. Uftaland tak zatím jako jediný dokázal sebrat body soupeři z vyšší skupiny.

SHM HbC Fénix Praha - Bohemia Benders Ďáblice 1:5
Nedělní trojboj pak zakončil úvodní zápas neoficiálních obhájců pražského titulu, Benderů s Fénixem. Ďáblice ukázaly, že ani letos nenechají nic náhodě a tréninky, stejně jako sebevědomí z loňské sezóny, jim dávají sílu i letos. Hattrickem sestřelil soupeře kanonýr Miloš Teč, jehož tým přestřílel ze všech sil vzdorující Fénix 38:9 a pohodlně si dokráčel pro výhru. Jediný úspěch Fénixu zaznamenal navrátilec Petr Kajzar.

SPC - Rafani Praha „B“ 4:1
Pondělní večer pak patřil dvěma zápasům. V tom prvním srazilo sebevědomé SPC na kolena béčko Rafanů. Už tradičně dobrým vstupem do sezóny si tak vysloužilo první tři body do tabulky skupiny A. Hattrick vstřelil David Jonáš, v brance se představil Petr Mikeska. Rafani, kteří patří k favoritům skupiny B, si tak na první body budou muset ještě počkat.

HBC Hostivař „B“ - HC Hanspaulka 3:7
Nový ročník zahájil také loňský mistr nižší skupiny, od letoška účastník té vyšší, HC Hanspaulka. Ta vyzvala staronového účastníka pražských soutěží, zálohu HBC Hostivař.  Jak už se pomalu stává zvykem, Hanspaulka rozžhavila své ofenzivní zbraně naplno a nastřílela soupeři hned na úvod sezóny sedm branek. Hostivař kontrovala třemi a předvedla obrovské nasazení a bojovnost. Hlavní rozdíl byl ve zkušenostech a přesnosti zakončení. První tři body v sezóně pomohl získat nepolapitelný Tomáš Šmerha, který si připsal pět bodů.