benders pocaply tygri bucksHanspa fenix avir spc dablove    |    wings ufta rafanigoblini medvedi avir thc hostivar

Přehled druhého kola pralesa

Další kolo má za sebou Pražská hokejbalová liga. Vzhledem k vichřici, která zachvátila koncem víkendu i hlavní město, se nedohrál zápas mezi Avirem a Ďáblicemi.

Poprvé v letošním ročníku jsme zaznamenali dvojciferný výsledek, když Rafani nadělovali do branky THC. Dvě prohry ve dvou dnech, dva stejné výsledky. To byl víkend Uftalandu.

HC Hanspaulka - HBC Horní Počaply 3:4

Neobvyklou hořkost porážky ochutnali v uplynulém kole loňští mistři z Hanspaulky. Dopoledním vyzyvatelem jim byly Horní Počaply. Žlutočervení dorazili jen s osmi hráči do pole, přesto rychle vedli. Nedostatek sil se výrazně projevil na počtu střel, Hanspaulka zaznamenala o dvacet více než soupeř, celkem 46. Přesto se hráčům z Mělnicka podařilo vyrovnat skóre. O osudu utkání rozhodl individuální akcí kapitán a ostrostřelec Tomáš Tóth. Tři body v dresu domácích si připsal Jan Durák.

SHM HBC Medvědi - SHM Goblins Praha 4:6

Medvědi podruhé narazili na soupeře, který stejně jako oni neoplýval v utkání širokým kádrem a stejně jako v minulém kole proti Mighty Bucks i tentokrát vedli. Dokonce hned o dvě branky, jenže znovu doplatili na horší defenzivu a neschopnost uhlídat šikovnější hráče soupeře. Čtyřmi body rozhodl zápas Tomáš Adamec. Medvědi prohráli druhé utkání po sobě stejným rozdílem a i tentokrát jejich hráč zaznamenal hattrick. Po čtyřgólovém představení Lukáše Jindry z minula se pro změnu třikrát do černého trefil Martin Císař.

Players of Uftaland - HC Red Wings Mladá Boleslav 1:3

Perný víkend mají za sebou hráči Uftalandu. Nejprve v sedmi hráčích do pole podlehli hostujícím Red Wings. V utkání poměrně bohatém na trestné minuty dokázal za oranžové skórovat jen Martin Janota, na druhé straně připravil spoluhráčům dva ze tří gólů Mario Cedrych.

SHM Goblins Praha - Players of Uftaland 3:1

Ani výrazně lepší účast a disciplína nepomohla hned druhý den, kdy Uftaland padl s Gobliny. Ty dvěma body znovu popravil Tomáš Adamec. Ufta nevyužila ani velký počet vyloučení soupeře a z pětadvaceti střel na branku znovu vytěžila jen jedinou trefu. Po třech utkáních si tak do tabulky zapisuje tři prohry.

SPC - HBC Tygři Mladá Boleslav „B“ 5:3

V souboji titánů se proti sobě postavili finalisté ze sezóny 2016/2017. Krávy ale využily domácího prostředí, přestřílely Boleslav 34:22 a v utkání vedly už po jednadvaceti vteřinách. Tygři sice ještě v první třetině vyrovnali, od té druhé ale už SPC pořád jenom dotahovali. V dresu Krav zaznamenal tři body Bohumil Gotthard, gól a přihrávku si připsal kapitán Lukáš Vrkoč. V dresu hostí, kteří v zápase byli jen jednou vyloučeni, se zaskvěl dvěma body Tomáš Lhota.

SHM HK Avir Praha - Bohemia Benders Ďáblice

Utkání mezi áčkem Aviru a Benders bylo kvůli velmi nepříznivému počasí přerušeno za stavu 0:0 na konci první třetiny. Vzhledem k odehranému času a nerozhodnému výsledku se zápas odehraje znovu od začátku v náhradním termínu.

SHM HK Avir Praha „B“ - HBC Hostivař 2:3 SS

V týdnu se na hokejbalové kolbiště poprvé vypravili také hráči záložního celku Aviru, když přivítali mladou Hostivař, která v minulém kole potrápila Hanspaulku. Vyrovnaný průběh utkání vydržel až do nejzazšího možného konce, a musela jej rozhodnout samostatná střílení, ve kterých završil hattrick tahoun Hostivaře Marek Brož. Hostivař dvakrát vedla, Avir dvakrát dokázal srovnat. Dvěma body za branku a asistenci se na tom podílel na střídavý start hrající Adam Bejšovec.

Rafani Praha „B“ - THC Praha 11:1

V nemilé tradici, zdá se, pokračují hráči THC. Ti už v minulém ročníku lovili míček z branky až nepříjemně často. Los jim hned na úvod sezóny přihrál nepřijemně sehrané a posilami z áčka vyztužené Rafany. Ti soupeře absolutně nešetřili a přestříleli jej 45:11. Utkání bylo kromě branek bohaté i na tresty, celkem jich rozhodčí v zápase udělili dvanáct. Rafani rozhodli zápas ve druhé třetině, kterou vyhráli 5:0.