benders pocaply tygri bucksHanspa fenix avir spc dablove    |    wings ufta rafanigoblini medvedi avir thc hostivar

Béčko Aviru získalo skalp vyšší skupiny

Záloha Aviru si jako první v letošní sezóně připsala vítězství proti soupeři z vyšší pralesní skupiny, když přetlačila Ďábly.

Tygři v domácí aréně nastříleli v derby devět branek Red Wings a Ďáblice vyhrály i druhé utkání, a znovu dostaly jen jedinou branku.

HBC Tygři Mladá Boleslav B - HC Red Wings Mladá Boleslav 9:5

Svatováclavské derby proti sobě svedlo dvě boleslavská mužstva. Dvě třetiny bylo skóre prakticky vyrovnané, stejně tak počty střel. Red Wings dokonce první třetinu vyhráli poměrem 2:1. Ve třetí části ale úplně zkolabovali, dostali šest branek a domácí Tygři si tak ze svátečního utkání odnášejí tři body a zároveň první výhru v základní hrací době.

Bohemia Benders Ďáblice - Rafani Praha B 6:1

Tam, kde loňský mistr B skupiny Pralesa skončil, tam letos také začal. Benders vyhráli i druhé letošní utkání, když nadělili na novém plastu na Palmovce záloze Rafanů šest branek. A to přesto, že už tradičně poměrně často pykali na trestné lavici. Právě v přesilovce dali Rafani svůj jediný gól. Ďáblice mají po dvou zápasech plný počet bodů a skvělé skóre 11:2.

HBC Horní Počaply - SHM HbC Fénix Praha 5:3

Vítězství si připsal také další účastník pralesní skupiny A, Horní Počaply. Ty sice s Fénixem prohrávaly 0:2, po dvou třetinách už ale bylo skóre nerozhodné 3:3. Favorit nakonec obrátil utkání ve svůj prospěch a všechny tři body zůstaly na Mělnicku. Fénix částečně doplatil na střeleckou impotenci, soupeře totiž přestřílel 31:24. Pražané tak na první vítězství ještě musejí čekat.

SK Ďáblové Praha - SHM HK Avir Praha B 4:5 P

Na novém plastu se představili také Ďáblové ve střetnutí proti záloze Aviru. O výsledku muselo rozhodnout až nastavení, ve kterém byli úspěšnější hráči Aviru, kteří se tak stali prvním letošním týmem, jenž uloupil body týmu z vyšší skupiny. Avir navíc na branku Ďablů vyslal o třiadvacet střel více než soupeř, celkem 49. Prodloužení musel hrát už podruhé za sebou, stejně jako v minulém kole proti Hostivaři.

SHM HK Avir Praha - HC Hanspaulka 4:5

První tým Aviru vyzval loňského mistra nejnižší divize, Hanspaulku. Ta sice výrazně zaostávala co do počtu střeleckých pokusů, brzy ale vedla o dvě branky a přestože se skóre vyrovnalo a Hanspaulka si připsala deset vyloučení, vedení nakonec udržela až do konce a získala plný počet bodů.

SPC - THC Praha 7:4

Tři body si z Palmovky odvezlo rovněž SPC, které nasázelo THC sedm branek. Krávy tak společně s Benders a Hanspaulkou v této sezóně získaly už šest bodů. THC se sice konečně prosadilo střelecky, ale co se týče defenzivy, tam už to tak slavné není. Ze dvou zápasů totiž inkasovalo osmnáct branek.